Chovatelská stanice Gránická smečka

Gránická smečka

Beggie bude maminkou

21. 2. 2018

Po 28 dnech od návštěvy u Afíka jsme s Beggie zašli za paní veterinářkou na ultrazvuk, aby nám březost potvrdila. Říkali jsme si, že po tak pohodovém krytí to přece muselo vyjít. A taky že ano. Po tom, co jsme na obrazovce sona uviděli první černou tečku, bylo jasné, že se můžeme konečně oficiálně těšit na štěňátka z vrhu C. Chlupáči by měli na svět přijít těsně před Velikonocemi, tzn. na konci března, do nových domovů si je noví páníčci budou moci odvézt na přelomu května/června.

Budoucím tatínkem je již zmiňovaný Afareus Channe Line. Že je to krásný pes dokazuje i nespočet získaných titulů z výstav a kromě toho je velmi úspěšný i pracovně. Ať už se jedná o poslušnost, obrany či stopy, cvičení ho prostě baví a stále se pilně připravuje na další zkoušky. Vedle jeho „profesní kariéry“ je to ale samozřejmě i úžasný společník. Svou paničku, která se mu věnuje, co to jde, miluje a společnost psích kamarádů si také užívá. Velmi rád si hraje, a i když nejraději má balónky, které tak nesmí chybět ani při výcviku, nepohrdne ani klacíkem a do auta nastupuje zásadně s plyšákem v tlamě. Konflikty nevyhledává, domov si ale umí svědomitě ohlídat a dělá tak čest názvu svého plemene. Je to také velký milovník vody, do které je schopný vlézt za každého počasí. Další informace (zdraví, úspěchy,..) najdete přímo na jeho stránkách.

Naše Beggie, budoucí maminka, je skvělá fena, která by pro svou „smečku“ položila život. Někdy má sice svoji hlavu, a když se rozhodne, že něco zrovna dělat nebude, nikdo ji nedonutí, ale obecně práci miluje a výcvikáři ji vždy velmi chválí. Počet úspěšně složených zkoušek se u ní tak bude určitě stále ještě zvyšovat. Doma je naprosto bezproblémová a velmi vnímavá. Jakoukoli návštěvu jde jako správný hlídač vždy zodpovědně zkontrolovat, kohokoli známého poté přivítá s plyšákem v tlamě. Je to taková neúnavná „hračička“, někdy trochu ukecanější, ale už od mala zcela respektuje svou pozici v naší rodině a to z ní dělá úžasnou psí kamarádku. A i když nejlepsí parťačkou je pro ni přímo její máma Baila, ani ona se do žádných zbytečných rozepří s dalšími psy nezapojuje a raději si hledí své smečky.

Nastávající rodiče neměli nikdy žádné závažné zdravotní potíže, které by jejich potomci mohli zdědit. Nic nám není známo ani u vzdálenějších předků. Můžeme tak předpokládat, že i štěňátka se budou těšit výbornému zdraví a dlouhověkosti.